Mohu produkty STANLEY® mýt v myčce?

Myčka je fenomén doby, ale ne vždy je vhodná a "lepší" než ruce. Mytí v myčce nemá ve většině případů na produkty, zejména na jejich funkci, žádný negativní dopad. Je však dobré pečlivě zvážit, zda je vhodné a účelné dávat do myčky opravdu všechno a to i v případě, že výrobce uvádí, že se produkt může do myčky dávat. Většinou se tím myslí, že produkt nebude v myčce uvolňovat teplem a chemikáliemi škodlivé látky pro zdraví nebo že zůstane zachována jeho integrita. Bez toho, aniž by došlo ke změnám v barvě, designu, povrchu to nejde. Myčka používá horkou vodu, chemikálie a kombinace těchto dvou faktorů je pro spoustu produktů smrtící, zejména z pohledu jejich designu/povrchu. Určitě materiály jako porcelán, sklo, nerezové věci a podobně mají v myčce své místo. U plastových věcí a zejména těch s potiskem nebo leštěné a průzračné ne. Tam může dojít ke zmatnění, ztrátě potisku... Nebo třeba u termosek je to v podstatě k ničemu. Úzkým hrdlem voda do vnitřku neprojde a termoska se stejně neumyje. Není nad propláchnutí a zatřepání - jen tak, rukou, případně dovnitř vložit kuchyňskou houbičku a krouživými pohyby houbičku opakovaně "prohnat" po stěnách. S díly termosky nebo jiných produktů není problém, ty se určitě umyjí v myčce dobře. Raději na horní poličce, kde není zdroj ohřevu vody, který by mohl poškodit plastové díly. Stejně tak je to i u termohrnků  Pokud dáváte díly umýt, vkládejte je "otevřené" nebo rozebrané, voda se tak dostane lépe na nepřístupná místa. 

A možná takové malé zamyšlení. Je to jako s autem. Pokud ho bude po každém použití, každý den, umývat v myčce, bude jezdit, svítit, mít dobrou spotřebu, bude nám sloužit, ale bude vypadat trochu "ošuntěle"... Tak asi tak 
 
Chovejte se ke svému produktu s láskou  a bude vám dlouholetým parťákem na kterého je spolehnutí. Je to stejné, jako v životě.  Záruka se u většiny produktů vztahuje na jejich  funkčnost, ne na kosmetické vady, jako je poškrábání, promáčknutí, oděrky, změna barvy (způsobená například právě agresivním prostředím myčky). Jde tak potom fakticky o mechanické poškození.